Pultový skener s váhou

Súčasné požiadavky obchodníka a z nich plynúce praktické vyústenia v oblasti retailového trhu zaviedli nevyhnutnosť kvalitného riešenia pri sumarizácii položiek nákupu zákazníka pri pokladni. Obsluha musí mať k dispozícii kvalitné skenovacie zariadenie, ktoré nezdržuje vybavenie zákazníka pri pokladni. Teda také, ktoré nemá problém s čítaním čiarových kódov z tovarov. Pri tom súčasným kritériom už nie je iba rýchle „odpípnutie“ položky ale hlavne požiadavka aby to zvládol aj neskúsený personál. Skener na pokladničnom pulte musí vedieť čítať kódy v širokom rozsahu náklonu a rýchlosti posunutia položky.

V súčasností je k dispozícii nová trieda vysoko výkonných skenerov čiarových kódov. Sú vybavené digitálnymi snímačmi typu Imager vo všetkých rovinách skenera, skener číta 1D aj 2D čiarové kódy bez potreby natáčania položky pokladníkom.Skenery sú navrhnuté pre použitie v obchodoch s potravinami, supermarketoch, hypermarketoch a v akomkoľvek maloobchodnom prostredí, ktoré vyžaduje vysokú priepustnosť skenovania.

Zariadenie môže mať integrovanú váhu. Takéto zariadenie sa potom volá váhoskener, teda skener a váha je v jednom zariadení. Váhoskenery sa najčastejšie používajú ako súčasť pokladničných pultov. Umožňujú súčasne tovar vážiť aj skenovať čiarové kódy. Obsluha pri pokladni teda sama zákazníkovi odváži tovar, nie je nutné mať na predajni samoobslužnú váhu s tlačou etikety. Ušetria sa náklady a predchádza sa podvodnej manipulácii s tovarom.

Základné vlastnosti moderných váhoskenerov:

  • snímanie 1D a 2D kódov vo všetkých rovinách
  • voliteľný zákaznícky skener pre snímanie vernostnej karty a to aj z obrazovky telefónu
  • varianta s integrovanou váhou
  • funkcie ako detekcia presahu tovaru na váhe, celopovrchová váhová rovina, spracovanie kódov Digimarc

Obchodné pultové váhy

Obchodné pultové váhy sa používajú pre priamy obchodný styk so zákazníkom. Obchodné váhy sú určené pre váženie tovaru, najmä potravín a surovín. Váhy sú konštruované v kompaktnom, pultovom prevedení. Základné funkcie váh sú nulovanie, tárovanie a výpočet ceny. Niektoré modely váh sú vybavené integrovanou tlačiarňou etikiet. Pri výbere vhodnej váhy do obchodu nezabudnite na obojstranný displej je to už nutnosťou, slúži pre kontrolné a orientačné zobrazenie váhy a ceny pre spotrebiteľov.

Ďalšie hľadisko, ktoré treba mať na mysli pri výbere obchodné váhy je stabilita. Kompaktný tvar a použité kvalitné materiály oceníte pri každodennom používaní a hlavne pri udržiavaní čistoty váh. Do potravinárskych prevádzok je vhodná a praktická vážiaca doska z vysokokvalitnej ušľachtilej ocele, zároveň nezničiteľná a dobre sa udržiava v hygienickej čistote.

Základné vlastnosti moderných váh:

  • zobrazovací obojstranný podsvietený LCD  displej s vysokou čitateľnosťou
  • tlač štítkov
  • variabilné formáty
  • funkčný a robustný dizajn

 

Nezáväzná konzultácia

Máte otázky a chceli by ste sa nás niečo opýtať? Dohodnite si s nami nezáväzné osobné stretnutie.

Objednať konzultáciu

Kto sa bude o Vás starať

Povedali o nás

Naši zákazníci