NRSYS

Virtuálne siete lekární - spolupráca lekárnikov a distribučných firiem

LL 02/2014Základná dilema, ktorú lekárnik rieši, je, či „zostať úplne nezávislý a nespájať sa s nikým iným alebo si nájsť skupinu lekárnikov, s ktorými treba spolupracovať." Aby sme túto dilemu vyriešili, skúsme si povedať, čo je to nezávislosť v dnešných časoch. Pred pár rokmi bola každá lekáreň v rukách jedného lekárnika. Už vtedy bola lekáreň závislá. Bola závislá na distribútoroch, ktorým dlhovala peniaze za dodávky, na poisťovniach, od ktorých čakala úhradu faktúr či na bankách, od ktorých mala pôžičky a pod.

 

Dnes je to inak. Mnoho lekární má ekonomické problémy, pretože neustále znižovanie marží v zdravotníctve ich dostáva na pokraj ekonomickej stability. Ak sa ešte k tomu pridá konkurencia v podobe sietí lekární, často je lekáreň blízko k ekonomickej katastrofe. Konkurovať nižším cenám akciových produktov, zníženým doplatkom amasívnej reklamnej kampani je prakticky nemožné. Práve preto je často nutné konať. Sólová lekáreň sa pridá k niektorej virtuálnej sieti lekární, a tým získa nové možnosti voči konkurencii. Obava lekárnikov je ale v tom, že sa stanú závislí na virtuálnej sieti, a teda na

niekom inom, ako na sebe. Áno, je to často tak. Ale lekáreň nikdy nebola samostatná. Tak, ako som napísal, v podstate vždy bola a je na niekom závislá. V prípade záujmu o bezplatnú prezentáciu inovovaného lekárenského systému vašej lekárni prosím kontaktujte ieb zákazníkom čísle 037 / 6541 541. Zabezpečíme vám prezentáciu informačného systému pracovníkom spoločnosti NRSYS priamo vo vašej lekárni.

 

Čo môžu virtuálne siete lekárni priniesť

• V prvom rade reklamu: financovanie reklamy jednou lekárňou je finančne nesmierne nákladné a často neriešiteľné. Skupina si však s týmto vie ľahšie poradiť.

• Akciové ceny: objem vydávaného tovaru je v skupine dostatočne veľký, aby výrobca znížil ceny, a tým zabezpečil akcie pre lekáreň.

• Objemové rabaty: za odbery je možné získať finančné odmeny, ktoré pomôžu lekárni ekonomicky.

• Identita: pristúpenie k virtuálnej sieti umožňuje vytvoriť identitu podobnú ostatným lekárňam v tejto sieti, a tým ponúkať pacientom značku, ktorú poznajú.

• Internetový predaj: predaj cez web stránku a osobný odber v niektorej z kamenných lekární vo virtuálnej sieti.

 

Ako sa k tejto situácii postavil NRSYS

Aby sme pomohli lekárnikom v súčasnom ťažkom období, vytvoril NRSYS komunikácie pre všetky momentálne existujúce virtuálne siete. Náš softvér má vstupy na cenové akcie, doplatkové akcie aj vyhodnotenie odberov. Lekárnik môže potvrdiť a akceptovať celú akciu, alebo len tie tovary, ktoré chce mať v lekárni v akcii. Systém samozrejme na konci obdobia automaticky pošle virtuálnej sieti kompletné vyhodnotenie akcií, a to bezobslužne, bez zásahu lekárnika. Pharmacy HITT samozrejme vykonáva akcie priamo na pokladni, systém akcie sám spúšťa aj ukončuje. A to všetko jednoducho len dotykom prsta.

 

V prípade záujmu o bezplatnú prezentáciu inovovaného lekárenského systému priamo vo vašej lekárni, prosím kontaktujte naše Centrum služieb zákazníkom na tel. čísle 037 / 6541 541. Zabezpečíme vám prezentáciu informačného systému pracovníkom spoločnosti NRSYS priamo u vás.

Ing. Jozef fiebig

konateľ spoločnosti

Tlačiť