NRSYS

Pharmacy HITT – jednoducho ovládateľný zložitý systém

Vývojový tím NRSYS-u reagoval práve na tieto podnety od zákazníkov. Na základe vstupov od farmaceutov a zámerov vedenia spoločnosti zosúladiť produkty NRSYS-u s požiadavkami a potrebami klientov vytvoril úplne nový spôsob ovládania lekárenského systému Pharmacy.

Zjednodušil najlepší informačný systém na trhu. Dovoľte mi preto, aby som vám v krátkosti predstavil v podstate úplne nový produkt našej spoločnosti.

 

PHARMACY HITT

Jeho úlohou bolo zabezpečiť dva základne momenty :

1. jednoduché ovládanie, ktoré je ľahko pochopiteľné a naučiteľné

2. zachovanie všetkých funkcií, ktoré Pharmacy má /a tých veru nie je málo/

V čom spočíva zjednodušenie ?

Inšpiráciou sa nám stal detsky jednoduchý spôsob ako dosiahnuť to, čo potrebujeme – ak dieťa niečo chce, jednoducho na to ukáže prstom. Je to najprirodzenejší spôsob komunikácie ľudí už oddávna. A preto zjednodušenie spočíva hlavne v tom, že pri práci s informačným systémom má lekárnik k dispozícii dotykový displej, na ktorom môže na ovládanie programu využívať nielen klávesnicu, ale aj vlastné prsty. Ovládacie funkcie systému boli kompletne prepracované a urobené tak, aby boli intuitívne ovládateľné. Ak chcete niečo dosiahnuť, zmeniť, spresniť alebo vidieť jednoducho stlačíte prstom príslušnú ikonu pre danú funkciu. Dotyk, ktorý urobíte, vyvolá požadovanú reakciu systému.

Pokladničný systém bol kompletne prepracovaný tak, aby ste to množstvo funkcií, ktorých je viac ako 100, vedeli ovládať a zobrazovať veľmi jednoducho, ľahko a prehľadne.

 

JEDNODUCHO DOTYKOM

V novom systéme sme zároveň zmenili funkcie na zobrazovanie prehľadov v lekárni - na niekoľko dotykov obrazovky je možné rýchlo získať potrebné údaje na to, aby ste videli, ako na tom lekáreň je. Okamžitý prehľad poskytne graficky všetky potrebné ekonomické výstupy, aby šéf alebo majiteľ lekárne vedel na prvý pohľad zistiť, ako dokáže jeho lekáreň zvládať komplikované tržné prostredie.

Systém Pharmacy má mnoho zostáv a prehľadov na sledovanie akýchkoľvek dát – nielen ekonomických a obchodných, ale aj zdravotníckych. Väčšinou však nebolo pre vás jednoduché zorientovať sa v nich. Výber a definovanie filtrov pre vytváranie jednotlivých prehľadov a tlačových zostáv niektorým lekárnikom robilo problémy. Dnes prinášame zmenu - systém, ktorý zjednoduší tvorbu požadovaných prehľadov, najmä vyhľadávanie konkrétnych dát, ktoré potrebujete. Samozrejmosťou pre túto činnosť je ovládanie dotykom.

 

Zjednodušený systém Pharmacy HITT Vám budeme bližšie prezentovať na stretnutiach organizovaných distribučnými spoločnosťami Med-Art, Unipharma, Unimed aj Phoenix. Stretnutia budú zamerané na priblíženie pokroku v informačných systémoch.

V prípade záujmu o vlastnú prezentáciu inovovaného systému je možné kontaktovať CSZ, ktoré Vám sprostredkuje stretnutie s pracovníkom NRSYS-u priamo vo vašej lekárni.

Ing. Jozef Fiebig

konateľ spoločnosti NRSYS

Tlačiť