NRSYS

Dotyk s technológiou nie je vždy rovnaký

LL 04/2014Nesporné výhody tohto riešenia sú v jednoduchosti ovládania pre užívateľov – lekárnikov. Vzhľadom na to, že všetky operácie si užívateľ uchováva v pamäti nielen klasickým memorovaním (ako tomu bolo doteraz – typický príklad sú klávesové skratky), ale je zapojená aj jeho vizuálna pamäť. Znamená to, že si oveľa rýchlejšie a lepšie zapamätá postupy, ktoré sú potrebné k jeho práci. Zo skúseností z nových lekárni, respektíve z lekární, ktoré prešli na nový systém Pharmacy HITT, vidíme, že úroveň práce s informačným systémom, ako aj kvalita informácií, ktoré vedia lekárnici z informačného systému získať je najvyššia, akú lekárnici kedy dosahovali. Lekárnici sa dokážu zžiť s novým systémom za niekoľko hodín a okamžite plnohodnotne pracovať. Kombinácia „obrázkov", ktoré naznačujú požadovaný úkon spolu s dotykovým ovládaním je jednoznačne úspešná.

Teraz si dovolím jednu úvahu, ktorá možno naznačí, prečo rozvoj dotykových systémov na počítačových systémoch nie je taký rýchly, ako, povedzme, pri mobilných telefónoch. Vplýva na to viac faktorov. Kým mobilný telefón je v zásade dielo jedného, alebo len veľmi málo konštruktérov (výrobcov), ktorí zabezpečia

všetko potrebné, t.j. vhodný hardvér, operačný systém a aplikácie, pri počítačovom systéme je to inak. Vhodný hardvér zabezpečuje niektorý výrobca hardvéru (napríklad LENOVO, DELL, HP, FUJITSU a pod.). Operačný systém zabezpečuje iná spoločnosť – najčastejšie Microsoft a ich produkt Windows. Aplikáciu zabezpečuje obrovské množstvo firiem podľa potrieb užívateľov. Pre lekárne napríklad NRSYS.

Aby bolo nasadenie tohto systému úspešné, musia všetci zúčastnení ponúknuť to správne riešenie. Napríklad, ak použijete notebook s dotykovým rozhraním, ale bude na ňom operačný systém, ktorý nepodporuje dotyk (napríklad stará verzia Windows), nebude toto riešenie použiteľné. Keďže dnes sú všetky moderné operačné systémy viac-menej pripravené na dotykové ovládanie, k dispozícií je i obrovské množstvo hardvéru, ostáva doriešiť vhodné aplikácie, ktoré to dokážu využiť. Na lekárnickom poli je takouto spoločnosťou NRSYS, ktorá so svojim systémom Pharmacy HITT prináša kvalitné riešenie. Aby bolo toto riešenie dobre použiteľné v lekárni, je našim prvoradým cieľom vybrať zostávajúce prvky k spokojnosti lekárnika. Preto predtým, ako sme priniesli na trh nový informačný systém, sme spravili prieskum dostupných technológií na trhu a lekárnikom ponúkame len overené kvalitné komponenty. Ak ste niekedy pracovali na lacnom dotykovom telefóne (najmä zo začiatku rozvoja tejto technológie), budete pravdepodobne vedieť, o čom hovorím... Totiž, nie každé zariadenie, ktoré nosí na sebe nálepku dotykové, je reálne použiteľné v každodennom plnohodnotnom nasadení. Je určite rozdiel, ak dotyk využívate občas a ak je vaším plnohodnotným rozhraním pre prácu. Preto rozhodne doporučujeme, nechať si pred kúpou dotykových notebookov a monitorov poradiť. NRSYS má v portfóliu overené a kvalitné monitory a notebooky od renomovaných výrobcov, pri ktorých vieme garantovať kvalitu a použiteľnosť pri každodennej práci v lekárni. Navyše sme pripravili pre lekárnikov zvýhodnené cenové relácie s podporou zdravotníckeho trhu. Aby ste mali možnosť v lekárni pohodlne pracovať a nemuseli neustále premýšľať nad postupmi, ako urobiť to a to vo vašom informačnom systéme – zavolajte nám.

 

Vprípade záujmu o bezplatnú prezentáciu inovovaného lekárenského systému priamo vo vašej lekárni prosím kontaktujte naše Centrum Služieb Zákazníkom na tel. čísle 037/ 541 541. Zabezpečíme vám prezentáciu informačného systému pracovníkom spoločnosti NRSYS priamo u vás.

Ing. Jozef Fiebig

výkonný riaditeľ

NRSYS s.r.o.

Tlačiť