NRSYS

Novinky a aktuality

Všetky články a príspevky, ktoré sme vám v poslednom čase priniesli.

eRecept v mobile od Dôvery

Všimli ste už inicatívu poisťovne Dôvera?

dôvera

Nakupovanie s mobilmi sa stáva realitou

Neustály tlak na zvyšovanie poskytovania služieb zákazníkom v maloobchode s dôrazom na tovarový sortiment vyvoláva paralelne zmeny v technológií predaja. Pomoc v tomto procese urobili informačné technológie, ktoré umožňujú zracionalizovať a spríjemniť proces nakupovania. Vznikla tak aj nová platforma, ktorá využíva pri nakupovaní mobilné telefóny, preto mi dovoľte, aby som Vám predstavil Mobilný Nákup od spoločnosti NRSYS.

Elektronická peňaženka Masterpass v službách pokladní NRSYS

Do pokladní našej spoločnosti, ktoré sú používané v predajniach siete COOP Jednota Nové Zámky, pribudla funkcionalita, ktorá umožňuje aby zákazník svoj nákup zaplatil prostredníctvom svojej elektronickej peňaženky Masterpass. A to priamo zo svojho mobilného telefónu.

Ako si zapamätať zároveň tisíc rôznych vecí rýchlo a jednoducho?

„Máte 2 pripomienky“ – to je veta, ktorá zabezpečí, že už napriek množstvu pracovných povinností na nič nezabudnete. Plánovač úloh systému Pharmacy HITT od spoločnosti NRSYS je dokonalý spoločník každého zaneprázdneného lekárnika, či majiteľa lekárne. Doprajte sebe aj svojim zamestnancom komfort externej pamäte, ktorá im od dnes pripomenie všetko dôležité a uistite sa, že vami zadané úlohy vždy splnia včas.

edify161 - informácie na dosah ruky

Jednou z kľúčových úloh lekárnika pri výkone jeho povolania je poradenstvo pacientovi. Bohužiaľ v praxi však lekárnik často plní veľké množstvo úloh stanovených zákonom (často aj nezmyselných) a na pacienta už neostáva dostatok času. Našou snahou je uvoľniť lekárnikovi v rámci technických možností dostatok času tak, aby ho mohol venovať pacientovi. Je preto veľmi dôležité aby mal všetky informácie k dispozícií prehľadne a takpovediac na dosah ruky. edify161 je názov nového produktu, ktorý prinášame na trh v týchto dňoch. Vďaka edify161 od spoločnosti NRSYS už nemusíte lepiť stovky štítkov na obaly lekárenského tovaru a všetci návštevníci vašej lekárne budú odchádzať spokojní. 

So softvérom Pharmacy je pre vás aj e-Health hračka

Program Pharmacy, ako prvý spomedzi lekárenských softvérov na Slovensku, dostal oficiálny certifikát Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI), ktorý zaručuje, že Pharmacy spĺňa všetky požiadavky na pripojenie k národnému zdravotníckemu informačnému systému. Povinné pripojenie do e-Health preto pre našich zákazníkov nebude žiadny problém.

Požiadavky informačných systémov na hardvér – realita je celkom príjemná.

Niektorí z Vás sa určite pamätajú na dobu, keď sa v slovenskom lekárnictve začali využívať počítače. Zavedenie systému kategorizácie liečiv a následne fiškálneho zákona v zásade prinútili lekárne k používaniu počítačov. To bolo v roku 1994 – 95. Odvtedy si lekárne na spolužitie s počítačmi privykli a pre mnohých sa toto spolužitie stalo celkom príjemné. Aký bol vývoj a najmä, aké sú dnešné požiadavky na hardvér v lekárňach?

Pharmacy HITT - retaxácia dotykom je celkom iná

Počas obdobia moderného lekárnictva, ktoré môžeme na Slovensku datovať od roku 1993 až do dnes, sa v lekárňach veľa zmenilo. Zmenili sa technológie, lekárnické aj ekonomické zákony, ceny aj ľudia. Počas týchto rokov sa nezmenila jedna vec. Vec, ktorú lekárnici robia už od vzniku zdravotníckych poisťovní je retaxácia receptov. Nastal už čas, aby sa táto činnosť zjednodušila?

Dotyk s technológiou nie je vždy rovnaký

NRSYS sa počas celej svojej histórie snaží vytvárať riešenia, ktoré sú lekárnikom pomocou pri ich práci a v čo najväčšej možnej miere ju zjednodušujú. Okrem samostatných riešení, ktorým sme sa počas našej histórie venovali, ako sú elektronický príjem dodacích listov (PharmNet), elektronická komunikácia so zdravotnými poisťovňami, elektronické objednávanie a pod., snažíme sa prinášať aj ucelené riešenia, ktoré zastrešujú všetky potreby lekárnika pri jeho práci. Novinky, zlepšenia a pokrok však so sebou ruka v ruke prinášajú aj požiadavku na osvojenie si nových technológií. Pharmacy HITT ako prvý lekárenský systém na európskom trhu priniesol možnosť ovládania prostredníctvom dotykového rozhrania. I keď dotykové rozhranie je už veľmi populárne na mobilných telefónoch, tabletoch a pod., na úrovni informačného systému sa jedná o úplnú novinku.

Pharmacy HITT - lekárenský systém vytvorený pre lekárnika

Dnes je doba rýchlosti. Doba, ktorá núti všetkých do rýchlych zmien. To, čo sme ešte pred 5-timi rokmi považovali za utópiu, sa dnes stáva realitou. Príkladom môže byť overovanie rodných čísiel pacientov priamo z pokladne, informácie o liekoch on-line z internetu,  komunikácie s poisťovňami elektronicky a podobne.

V spoločnosti NRSYS sme sa rozhodli, že k inovácií pristúpime s iným zámerom – „Zachovať náš informačný systém najlepší a zároveň ho výrazne priblížiť užívateľom – lekárnikom." Cieľom je vytvoriť systém, ktorý je

ľahko pochopiteľný a ovládateľný. Náš vývojový tým sa s tým snažil čo najlepšie vysporiadať. Výsledkom nášho snaženia je systém „Pharmacy HITT", ktorým sa vám snažíme čo najviac priblížiť.

Virtuálne siete lekární - spolupráca lekárnikov a distribučných firiem

V súčasnom období prechádzajú lekárne ťažkými rozhodnutiami. Každá nezávislá lekáreň, teda taká, ktorá nespadá do žiadnej siete lekární, má možnosť zvážiť, či sa pridá k nejakej virtuálnej sieti. Skúsme sa spolu pozrieť na to, čo to pre lekárnika znamená.

Pharmacy HITT príjemná denná prax v lekárni

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako často pri vašej práci potrebujete dohľadať informácie o konkrétnom tovare? napríklad situácia, keď zistíte, že máte skladom liek s ohrozenou exspiráciou. Pravdepodobne chcete túto situáciu vyriešiť spôsobom, ktorý bude najmenej nákladný pre vašu lekáreň. aké kroky musíte podniknúť? na začiatok potrebujete zistiť, ktorý distribútor vám ho dodal. Ďalšia podstatná informácia je, kedy ste ho kúpili a na ktorej faktúre. Zamyslite sa, koľko námahy vás to dnes stojí. Koľkí so zamestnancov lekárne to dokážu spraviť? nie je čas riešiť toto aj inak – jednoduchšie?

Pharmacy HITT – jednoducho ovládateľný zložitý systém

O tom, že systém NRSYS Pharmacy je najprogresívnejším informačným systémom pre lekárenské zariadenia na našom trhu nie je pochýb. Svedčí o tom široké portfólio lekární, ktoré s týmto systémom roky pracujú. Dlhodobo sa však stretávame s názormi našich klientov, že áno, náš systém dokáže všetko, čo lekárnik pre svoju prácu potrebuje a vyžaduje, ale zároveň je náročný na množstvo vedomostí a skúseností obsluhy.

Pharmacy má totiž veľké množstvo funkcii, ktoré pomáhajú lekárnikovi v práci a sú cenným zdrojom informácií pre riadenie majiteľom lekární, ale zároveň spôsobujú, že ovládanie systému Pharmacy je pomerne náročné. Vyžaduje zvládnutie jednotlivých postupov ovládania funkcionality systému a zároveň plnú pozornosť lekárnika.

Elektronické cenovky v réžii NRSYS-u

„Skupina COOP Jednota prostredníctvom COOP Jednoty Nové Zámky ako prvý obchodný reťazec na Slovensku zaviedla na jednej zo svojich predajní elektronické cenovky", informoval Gabriel Csollár, predseda predstavenstva COOP Jednota Slovensko.

V januári 2014 bola realizovaná kompletná rekonštrukcia predajne Tempo Supermarket v Leviciach, kde bol okrem iného zavedený nový elektronický cenovkový systém. Prostredníctvom elektronických cenoviek je možné spravovať a aktualizovať ceny, ako aj riadiť produktové a propagačné informácie priamo v mieste predaja.

Systém elektronických cenoviek dodávala spoločnosť NRSYS.

Pharmacy HITT – Vaša práca za tárou bude lepšia, príjemnejšia

Práca za tárou je určite jedným z najzodpovednejších miest v lekárni. Veď práve práca s pacientom je dôvodom, pre ktorý lekáreň existuje. Je to miesto výkonu Vášho poslania a zároveň je miestom, na ktorom sa udeje mnoho stresujúcich situácií. Výdaj lieku pacientovi je obvykle spojený s rýchlou obsluhou, farmaceutickou kontrolou receptov, kontrolou kontraindikácií, preskripčných obmedzení. Ďalej nesmieme pri práci farmaceuta zabudnúť na výber lieku cez účinnú látku, informácií o cenách a doplatkoch, cenových akciách, vernostných systémoch a mnoho iných informácií, ktoré musí pri svojej práci spracovať . Všetky tieto činnosti musí farmaceut zvládnuť rýchlo, bezchybne a ideálne s dobrou náladou, aby bol pacient spokojný. Pri tejto činnosti mu slúži ako pracovný nástroj počítač, na ktorom beží lekárenský informačný systém. Prinášame Vám nové riešenie tohto „nástroja", ktorý podľa nášho názoru bude krokom vpred pre celú oblasť lekárenstva – Pharmacy HITT.

Inventúra, ktorá vás príjemne prekvapí

Nezadržateľne sa nám blíži koniec kalendárneho roku a spolu s ním pre väčšinu podnikateľských subjektov aj účtovného obdobia. To so sebou prináša mimo iného aj nutnosť vykonať kontrolu zásob a porovnanie evidenčného a skutočného stavu zásob – inventúru. Činnosť, ktorej sa žiadna lekáreň aspoň 1× ročne nevyhne. Je to náročná práca, ktorú personál lekárne vykonáva spravidla mimo štandardných otváracích hodín. Tým pádom je to nepopulárne, a pre personál obťažujúce. Zároveň však znamená inventúra pre majiteľa zvýšené výdavky. Je tu však nová možnosť, ako tento stav zmeniť. Ako?

Pharmacy HITT - dotyk je silne návykový

Všetci lekárnici vedia, že informačný systém NRSYS Pharmacy je najkomplexnejším informačným systémom na trhu. Svedčí o tom široká skupina lekární, ktoré s týmto systémom roky pracujú. Komplexný informačný systém, je bohužiaľ zároveň náročný na množstvo vedomostí a skúseností personálu lekárne...

Fiškálna pokladňa podľa zákona 289/2008

Pokladňa sa skladá z počítača a fiškálnej tlačiarne, ktoré tvoria jeden funkčný celok. Jednoducho sa dá povedať, že počítačový systém komunikuje s fiškálnym modulom a ten zabezpečuje komunikáciu smerom na tlačiareň.

Certifikovaná fiškálna tlačiareň.

Fiškálna tlačiareň je riadená aplikačným programom (softvérovou pokladňou) a komunikuje pomocou sériovej linky. Tlačiareň je určená k vykonávaniu vopred definovanej sady príkazov, logicky usporiadaných podľa druhu vykonávaných operácií.

IBM System X

Kvalitu služieb posktyovaných našim zákazníkom si všimla a ocenila aj renomovaná globálna spoločnosť Sun Microsystems. Na základe rokovaní medzi našimi spoločnosťami sme dospeli k názoru, že máme veľa spoločných názorov o tom ako realizovať služby a dodávky na IT trhu a preto sme sa dohodli na spolupráci.

Fiškálne tlačiarne

Kompletná ponuka fiskálnych tlačiarní BLACK BOX už skladom!

Tlačiť